Поділитись
Контакти
//Що таке бот-трафік і як його зупинити

Що таке бот-трафік і як його зупинити

Не весь трафік однаково хороший. Ви можете спостерігати постійний притік відвідувачів на сайт, але потрібно пам’ятати, що інтернет значною мірою складається з роботизованого трафіку. Що ж таке бот-трафік і як йому запобігти?

Що таке бот-трафік?

Бот-трафік – це будь-яке відвідування вашого сайту не людиною. Цей термін зазвичай сприймається в негативному ключі, але не весь бот-трафік поганий. Багато хто не до кінця розуміє суть бот-трафіку, тому власники сайтів повинні знати його різновиди та вживати заходів для зупинення сплесків трафіку, які можуть поглинати ресурси вашого сервера.

Статистика показує, що обсяги поганого бот-трафіку швидко зростають, і зараз це найпоширеніша форма штучного трафіку. Чи потрібно власникам сайтів більш старанно боротися з цією тенденцією, враховуючи розвиток штучного інтелекту та автоматизованих сервісів, завдяки яким у мережі з’являється все більше роботів?
Щоб повністю зрозуміти, що таке бот-трафік, розглянемо різні типи автоматизованих роботів в мережі та їх дії.

Бот-трафік на вашому сайті

Ключ до управління бот-трафіком – розуміння того, що кількість відвідувачів вашого сайту може бути різною, і того, що роботи, які сканують ваші сторінки – це нормально. Найбільш поширені форми бот-трафіку – це сканери пошукових систем та SEO-інструментів, боти для захисту авторських прав та інший нешкідливий автоматизований трафік.

Однак зростає і кількість шкідливих ботів, які можуть зашкодити сайту чи бізнесу. До них належать спам-боти, DDoS-боти, парсери та інші боти, які намагаються використати ваш сайт для незаконної вигоди своїх розробників.

Хоча людина в цьому процесі не бере участі, але поява ботів на ваших сторінках, як і раніше, вважається відвідуваннями. Це означає, що якщо ви не обмежуєте спам-трафік, такі відвідування можуть спотворити ваші аналітичні показники: перегляди сторінок, показник відмов, тривалість сеансу, місцезнаходження відвідувачів, а також наступні конверсії.

Такі невідповідності у показниках можуть заплутати власників сайтів, а продуктивність сайту, на якому дуже активні роботи, може бути складно виміряти.

Крім того, боти, які змішуються з реальними відвідувачами, можуть негативно вплинути на веб-розробку – наприклад, результати A/B-тестування або заходи щодо оптимізації конверсії.

Тепер, коли ви зрозуміли потенційну небезпеку того, що на ваших сторінках будуть копошитися роботи, давайте розглянемо найефективніші способи обмеження бот-трафіку на сайті та найкращі підходи до блокування поганих ботів у мережі.

Шукайте вразливості

Щоб краще проаналізувати якість трафіку та звести до нуля кількість будь-яких ботів, здатних нашкодити вашим сторінкам, регулярно скануйте вразливості та виявляйте можливі недоліки у вашій безпеці.

Сканування вразливостей допоможе виявити та класифікувати слабкі місця у вашому обладнанні, мережах та комунікаціях, щоб розрахувати ефективність контрзаходів. Сканування може виконувати внутрішній ІТ-відділ або зовнішня організація. Наприклад, можна використовувати інструмент сканування вразливостей Liquid Web.

Якщо ви замовляєте послуги управління мережею у стороннього провайдера, то очікуєте, що він стежитиме за оновленнями та контролюватиме вашу систему. Навіть якщо внутрішній ІТ-відділ здатний провести сканування вразливостей, у стороннього провайдера послуг більше часу та ресурсів для такого інтенсивного процесу – сканування вразливостей потребує великої пропускної спроможності та може виявитися досить інтенсивним. При виявленні вразливостей персонал зобов’язаний з’ясувати, як їх усунути та убезпечити мережу.

Заберіть ботів із даних для аналітики

Багато власників сайтів використовують аналітичні дані з платформ на кшталт Google Analytics, щоб краще управляти потоками трафіку на своїх сайтах та розібратися, як оптимізувати свої сторінки.

Простим аналітичним інструментам може виявитися важко знайти бот-трафік при аналізі даних, тому що роботи отримують доступ до ваших сторінок і досліджують їх майже як люди. На щастя, Google постарався виправити це у своєму останньому оновленні Google Analytics 4, який автоматично визначає трафік ботів та відфільтровує їх із доступних аналітичних даних.

Автоматичний виняток недоступний у Universal Analytics (альтернативі Google Analytics), але відвідування відомих ботів можна відфільтрувати вручну, щоб штучний трафік не впливав на ваші рішення на сайті.

Роботизований трафік не завжди приходить на сайт із наміром нашкодити, але часто може спотворити ваше розуміння кількості відвідувачів на сторінках. В результаті неефективні сторінки, які приваблюють більше відвідувачів-ботів, можуть залишитися назавжди такими.

Щоб увімкнути цю функцію, увійдіть у налаштування Admin View і поставте галочку на пункті Exclude all hits from known bots and spiders. Можна легко поставити галочку один раз і забути про цю функцію, яка гарантує, що ваші відвідувачі фільтруються на людей та ботів. Сама функція працює шляхом автоматичного виключення трафіку, зазначеного у Міжнародному списку роботів від Бюро інтерактивної реклами (IAB). Деякі боти, які ще не потрапили до цього списку, можуть просочитися через фільтр, але це все одно дієве та просте рішення для контролю якості показників вашого сайту.

Ще один чудовий аналітичний інструмент – Finteza. Він може визначати трафік ботів та класифікувати їх за типом роботів (DDoS, спамер, аналізатор або чистий трафік). Визначення та класифікація цих ботів може принести розуміння того, звідки і для чого шкідливі користувачі приходять на ваш сайт.

Якщо вашому сайту не допомагають зміни на основі аналізу внутрішніх даних, можливо, варто звернути увагу на більш досконалі аналітичні системи, щоб зрозуміти, чи ваш трафік реальний. Якщо ви почнете підлаштовувати свої сторінки під запити ботів, це може призвести до марнування ресурсів.

Захист від DDoS-атак

DDoS-ботнети – одна з найнебезпечніших форм бот-трафіку. DDoS-ботнет – це група підключених до інтернету пристроїв, заражених шкідливим ПЗ та віддалено керованих без відома їхніх власників. З точки зору хакера, ботнет-пристрої – це взаємопов’язані ресурси, які використовуються практично для будь-яких цілей, але найнебезпечнішою з них є DDoS-атака.

Будь-який окремий пристрій ботнета може бути використаний декількома зловмисниками, кожен з яких задіює його для різних форм атак одночасно. Наприклад, хакер може використовувати комп’ютер, заражений шкідливим програмним забезпеченням, щоб отримати швидкий доступ до сайту в рамках DDoS-атаки. Тим часом фактичний власник комп’ютера може використовувати його для онлайн-покупок, навіть не підозрюючи про те, що відбувається.

DDoS-атаки стають все частішими і можуть навантажувати сервер сайту запитами з метою зробити його повністю недоступним – це призводить до значних простоїв та втрати конверсій для комерційних сайтів.

На щастя, в мережі можна знайти захист від DDoS-атак – наприклад, Liquid Web пропонує різні рівні захисту від DDoS-атак залежно від ваших потреб.

Майте на увазі потенційних зловмисників

Багато власників сайтів воліють використовувати ПЗ, щоб захистити сайт від шкідливих програм та вірусів, але такий підхід не завжди може забезпечити захист від непізнаних загроз, які можуть проникнути у вашу систему. Щоб повністю захистити свої сервери від поганого трафіку, важливо розглянути можливість використання додаткових можливостей, наприклад системи виявлення вторгнень.

ПЗ Threat Stack може збирати, відстежувати та аналізувати телеметрію безпеки в серверних середовищах з метою виявлення аномалій та оцінки загроз.

Захисні заходи також можуть допомогти компаніям відповідати стандартам безпеки, зокрема вимогам PCI DSS, SOC 2 та HIPAA/HITECH.

Розуміння бот-трафіку для забезпечення безпеки та відповідності вимогам
Так як кількість поганих ботів збільшується, компаніям необхідно вміти ідентифікувати бот-трафік, щоб краще розуміти свої показники та запобігати проникненню ботів у свої системи. При правильному дотриманні нормативних вимог можна уникнути руйнівних загроз та зловмисних дій кіберзлочинців.

Ваш сайт повинен бути вашою гордістю та радістю, і ви можете бути впевнені, що не втратите над ним контроль, якщо вживете потрібних заходів.

  • 0 Comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2016 – 2023 Powered by Frame Web Studio

Контакти
Закрити